Лікар функціональної медицини враховує перераховані нижче елементи під час роботи з пацієнтом, щоб змінити дисфункцію та відновити здоров’я:

Дієта (тип та кількість їжі, калорії, жири, білки, вуглеводи)

Повітря

Повітря, яким ми дихаємо, складається приблизно на 20% з двухатомного молекулярного кисню. Цей кисень підтримує аеробний обмін. Клітина, тканина або орган, які позбавлені кисню, втрачають свій гомеодинамічний потенціал і переходять в первісний стан анаеробного метаболізму або ферментації. В цьому випадку в клітці pH падає, змінюється електролітний і хімічний склад і, як наслідок, порушуються окислювально-відновні процеси. У клінічній медицині ми називаємо ці стани ішемічною гіпоксією.

Вода

Більша частина людського тіла складається з води. Вода, в складі тіла, грає дуже важливу роль в клітинах, в підтримці їх структури і функції. Міжклітинна вода зв’язується з білками, вуглеводами і нуклеїновими кислотами, щоб підтримувати їх правильну функцію. При зневодненні порушується структура клітинних біомолекул, знижуючи їх функцію.

Всі системи схильні до дегідратації, що призводить до зниження вироблення енергії, нейротоксичності та зміні функцій кожного органу.

Немає єдиної для усіх норми споживання води. На потреби організму в рідині впливають різні фактори: індивідуальні особливості, рівень фізичної активності, температура навколишнього середовища, кліматичні умови тощо. Головним сигналом та контролером споживання води є відчуття спраги.

Орієнтовна норма рідини в день для дорослої людини становить 4% від загальної маси тіла. Тобто для людини вагою 70-75 кг цей показник становитиме 2800 – 3000 мл/день. Це не лише вода, а й рідина, яку ми отримуємо з їжею.

Мікробіота (і загальний стан ґрунту, в якому вирощується їжа)

Вивчаючи основи нормальної фізіології, ми повинні розробити нові терапевтичні стратегії для відновлення правильних відносин з нашими «старими друзями», оскільки мікроорганізми є одним з ключових факторів, що впливають на здоров’я людини.

Фізична активність

Регулярна фізична активність мінімізує надмірне збільшення ваги, допомагає підтримувати вагу в здоровому діапазоні, покращує стан кісток і запобігає ожирінню, навіть у дітей у віці 3-5 років.

Травма

При зборі анамнезу нового пацієнта, важливо розпитати про основні травми в його анамнезі:

  • Народження
  • Дорожньо-транспортні пригоди,
  • Падіння, спортивні травми і удари головою
  • Стоматологічні та ортодонтичні процедури
  • Хірургічні процедури і рани
  • Фізичне, сексуальне і емоційне насильство, включаючи домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми та людьми похилого віку, жорстоке виховання дітей

Психосоціальні фактори (включаючи сім’ю, роботу, громаду, економічний стан, стрес)

Гіппократ сказав:

«Краще знати пацієнта, у якого є захворювання, ніж знати захворювання, яке є у пацієнта».

A істотна частина «знання пацієнта» включає розуміння психосоціальних впливів.

Ксенобіотики

Одним з шкідливих чинників навколишнього середовища, на які лікарі повинні звертати підвищену увагу, є вплив ксенобіотиків.

Радіація

Важливо розуміти, що продукти можуть містити як природні, так і додаткові (штучні) радіонукліди, пов’язані з діяльністю людини. На території України додаткове забруднення продуктів на певних територіях відбулося внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

 

 

 

 


0 Comments

Добавить комментарий