Функція щитовидної залози регулює широкий спектр метаболічних властивостей. Гормони щитовидної залози контролюють обмін речовин в організмі та можуть впливати на рівень холестерину. Існує кілька типів холестерину, у тому числі холестерин ЛПНЩ (поганий холестерин, пов’язаний із серцевими захворюваннями) та холестерин ЛПВЩ (хороший холестерин, який, як вважається, захищає від серцевих захворювань). Коли рівень гормонів щитовидної залози низький, а рівень ТТГ підвищений (гіпотиреоз), підвищується рівень холестерину. М’яке зниження рівня холестерину спостерігається під час лікування гіпотиреозу гормонами щитовидної залози. Що невідомо, так це чи впливає ТТГ на рівень холестерину сам по собі за нормального рівня гормонів щитовидної залози.

Дослідження 2012 року показало, що тільки високий рівень ТТГ може безпосередньо підвищувати рівень холестерину, навіть якщо рівень гормонів щитовидної залози не низький.

Дослідження показали, що пацієнти з рівнем ТТГ на верхній межі нормального діапазону (отже, з нормальним рівнем гормонів щитовидної залози) з більшою ймовірністю мали більш високий рівень холестерину порівняно з пацієнтами з нижчим рівнем ТТГ.

Крім того, дані експериментальних досліджень переконливо підтверджують гіпотезу про прямий вплив ТТГ на ліпідні компоненти. Підвищені рівні ТТГ при субклінічному гіпотиреозі пов’язані зі зниженням активності печінкової ліпази, яка є багатофункціональним білоком, що модулює метаболізм ліпопротеїнів і полегшує поглинання холестерину печінкою.

Висновок полягає в тому, щоб приділити увагу ТТГ вашого пацієнта у випадку, якщо він має гіперліпідемію, і проводити відповідне лікування.

 

https://academic.oup.com/jcem/article/97/8/2724/2823320

https://www.thyroid.org/patient-thyroid-information/ct-for-patients/vol-5-issue-12 /p-3/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3109527/

https://www.functionalmedicineuniversity.com/


0 Comments

Добавить комментарий