Опасисті клітини або гранульовані імунні клітини, розташовані в бар’єрних ділянках тіла, таких як шкіра та шлунково-кишковий тракт, відомі своєю роллю у захисті від патогенів (особливо бактерій), у нейтралізації отруйних токсинів та у запуску алергічних реакцій та анафілаксії.

Дослідники продовжують вивчати взаємозв’язок між MCAS і рядом інших станів, таких як гостра інфекція COVID-19 і хронічне захворювання після COVID-19. Для порівняння були набрані контрольна група населення та пацієнти з MCAS, які ніколи не мали симптомів COVID-19. Результати показали, що симптоми активації опасистих клітин посилювалися у тих, хто переніс тривалу хворобу COVID-19, і відображали симптоми та тяжкість, про які повідомляли пацієнти з MCAS.

Біохімічна недостатність та недостатність харчування також сприяють дисфункції імунної відповіді. Діаміноксидаза (ДАО) – фермент, відповідальний за розщеплення гістаміну. Низький рівень DAO може викликати підвищення рівня гістаміну і потенційно призвести до чутливості до гістаміну, хронічного запалення або ідіопатичного синдрому активації опасистих клітин — стану, при якому пацієнт відчуває повторювані епізоди симптомів анафілаксії, включаючи алергічні симптоми, такі як кропив’янка, низький кров’яний тиск, утруднене дихання та важка діарея. Під час цих епізодів вивільняється високий рівень медіаторів опасистих клітин.

Які продукти можуть боротися із запаленням і природним чином стабілізувати опасисті клітини?

Кверцетин (міститься в цибулі) відомий своєю антиоксидантною активністю у видаленні радикалів та протиалергічними властивостями, що характеризуються стимуляцією імунної системи, противірусною активністю, інгібуванням вивільнення гістаміну, зниженням прозапальних цитокінів, утворенням лейкотрієнів.

Куркума має потужні протизапальні та антиоксидантні властивості. Дослідження 2010 року передбачає, що неспецифічні та специфічні алергічні реакції, що залежать від опасистих клітин, можуть бути значно пригнічені куркуміном.

Бразильські горіхи відрізняються високим вмістом селену. Дослідження 2013 року показало, що опасисті клітини, оброблені селеном, показали значне зниження концентрації гістаміну, простагландину D2 та β-гексозамінідази.

Клітковина — дослідження показують, що харчові волокна (особливо полісахариди та олігосахариди) та їх метаболіти можуть регулювати функцію опасистих клітин.

Хронічні захворювання та спосіб життя можуть впливати на дисрегуляцію опасистих клітин та загальний імунітет. Виявлення тригерів та факторів, що підтримують активацію опасистих клітин, є важливим підходом до оцінки впливу опасистих клітин на стан здоров’я пацієнта та розробки шляху лікування, який підтримує як структурну цілісність, так і здорову імунну відповідь.

Для нас, у нашому співтоваристві функціональної медицини, великою темою у 2021 році була імунна стійкість, і наша щорічна конференція цього року зосередилася на культивуванні стійкості як нашого здоров’я, так і нашої імунної системи.

Запалення – важливий фактор у одужанні від тривалого COVID, і не менш важливі стан мікробіоти, підвищена проникность кишечника, активація опасистих клітин.

Цікаво те, що за ці два роки епідемії накопичилися деякі дані про здоров’я мікробіома. Якщо у вас різноманітніший і оптимальний мікробіом, ви більш захищені від несприятливих результатів COVID. Що цікаво, C-реактивний білок також може бути підвищений невпорядкованим мікробіомом.

І просто повертаючись до загальної імунної стійкості, ми хочемо звернути увагу на деякі інші речі, про які ми говорили протягом майже двох років щодо імунної стійкості це певні вітамінами та мінералами. Важливо регулярно вимірювати і стежити за тим, щоб людина отримувала зі свого раціону/добавок вітамін D, фолієву кислоту, цинк та інше.

Сьогодні нам також відомо, що після зараження COVID-19 біологічний вік збільшується.

«Генетика – це частина нашої історії, написана пером, а епігенетика – це частина, написана олівцем». Завдяки факторам способу життя та харчування ми можемо відредагувати частину написану олівцем. І на даний момент змінювані фактори способу життя, які ми так добре знаємо у функціональній медицині, є найбільш вірним втручанням, яке ми можемо використовувати для навернення біологічного старіння.

Увага до факторів способу життя важлива не тільки для захисту від COVID, але й має вирішальне значення для одужання та відновлення після зараження COVID.

Categories: Long Covid

0 Comments

Добавить комментарий