Що таке синдром неспокійних ніг?

СНН — це розлад, коли людина відчуває неприємні позиви поворухнути ногами та певний дискомфорт. Симптоми зазвичай виникають саме під час відпочинку або бездіяльності, особливо увечері та вночі, і можуть сприяти безсонню. Коли людина рухається ці неприємні симптоми зникають. За оцінками, СНН вражає приблизно 7-10% населення.

Що цікаво, існує пряма кореляція між синдромом неспокійних ніг (СНН) та синдромом подразненого кишечника (СПК).

Причини виникнення СНН:

  • Генетична схильність
  • Проблеми з нейромедіатором дофаміном
  • Проблеми з метаболізмом заліза
  • Проблеми з руховими шляхами нервової системи

Клінічні дослідження показують, що пацієнти з шлунково-кишковими розладами мають більш високий рівень СНН, включаючи целіакію, хворобу Крона і СПК.

Приблизно від однієї чверті до однієї третини пацієнтів із СПК мають СНН.

В чому ж зв’язок?

Хронічне запалення, викликане SIBO або дисбактеріозом кишечника у товстій кишці, може виділяти додатковий гепсидин – гормон, який може знизити доступність заліза в головному мозку та сприяти СНН.

Результати Стенфордського університету припускають, що лікування патології ШКТ може допомогти усунути дефіцит заліза в головному мозку, що сприяє СНН.

В одному дослідженні 13 пацієнтів із СПК, які дали позитивний результат на SIBO за допомогою дихального тесту, лікувалися рифаксіміном антибіотиком протягом 10 днів. Після лікування, згідно з дослідженням, у 10 із цих пацієнтів спостерігалося «покращення як мінімум на 80%» симптомів СНН. При пізнішому спостереженні половина цих пацієнтів повідомила про повне звільнення від СНН.

https://www.functionalmedicineuniversity.com/public/1790.cfm


0 Comments

Добавить комментарий