Функціональна медицина (ФМ) не нова наука і вже досить давно стала популярною в багатьох зарубіжних країнах. Її можна охарактерувати як «вища медицина» або «назад до основ» — повернення до історії життя пацієнта, повернення до процесів, з яких зароджується хвороба, і, безумовно, прагнення лікарів вилікувати, а не просто управляти симптомами.

В Україні це направлення тільки починає розвиватися. Більшість не віддає перевагу функціональній медицині, а дарма! Чому ж?

Нажаль в сучасному сьогоденні є багато проблем, а саме:

1. Хронічні захворювання №1 у всьому світі і їх кількість зростає в геометричній прогресії. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, метаболічний синдром, і багато інших. Хронічні захворювання займають основне місце серед причин смертності!

Класична медицина направлена більш на зняття невідкладних та гострих станів, лікує симптоми. Функціональна ж медицина концентрується на усуненні дисбалансів в організмі, які є причиною захворювання. Тобто націлена на корінь хвороби, а не лише на лікування симптомів! І лікує не саму хворобу, а конкретного пацієнта!

Для цього лікарю необхідно мати знання всіх біохімічних процесів, які проходять в організмі, розуміти індивідуальність кожної окремої людини і, звісно ж, вміти досконало зібрати анамнез у пацієнта, про що ми більш детально поговоримо згодом.

2. Профілактика – це основа! Звісно краще попередити, ніж лікувати! У світі дуже багато коштів витрачається на хронічні захворювання і ці цифри ростуть, і не тільки серед дорослих , а вже й серед дітей! Тому профілактика це дуже і дуже важливо!

3. На сьогодні, нажаль, державна медична освіта в повному обсязі не надає майбутнім лікарям знання по дієтології та нутриціології, по здоровому способу життя. Пацієнт має отримувати від лікаря інформацію про наслідки його способу життя та шляхи коррекції! Тому лікар повинен постійно взаємодіяти з пацієнтом, і бути йому і нутриціологом, і дієтологом, і фітнес тренером , і також психологом ( про психосоматику ми теж поговоримо трохи згодом) та має переконати пацієнта, що його здорове та щасливе довголіття саме в його руках, і разом це можливо досягти!

Сучасна медицина для сучасного сьогодення!


0 Comments

Добавить комментарий